شکلات خوری سفالی آینه کاری شده CHOCOLAT BOWL Ceramic Mirrors

99,000 تومان قیمت بدون مالیات: 99,000 تومان
  • تولید کننده:Nyazco
  • کد محصول:CHOCOLAT BOWL Ceramic Mirrors
  • وضعیت موجودی:3
رنگ:
توضیحات
شکلات خوری سفالی آینه کاری شده CHOCOLAT BOWL Ceramic Mirrors
توضیحات
این هنر یکی از شاخه‌های هنرهای تزیینی ایران است و از ابتکارهای ویژهٔ هنرمندان ایرانی به شمار می‌آید و در دوره ساسانیان رایج بوده است. از آیینه کاری های بجا مانده می توان بنای دیوانخانهٔ شاه طهماسب صفوی (۹۳۰ - ۹۸۴ق‌/ یا ۱۵۲۴ - ۱۵۷۶م‌) در قزوین را نام برد.

آب و آینه در فرهنگ ایرانیان نماد پاکی و روشنایی، راستگویی و صفا بوده‌اند و به احتمال زیاد کاربرد آن در معماری نیز همین معنا را دارد. علاوه بر این ریشه‌های اقتصادی آینه‌کاری را نباید فراموش کرد. در سده ۱۰هجری قمری آینه از اروپا به ویژه از ونیز به ایران وارد می‌شد و بخشی از این آینه‌ها هنگام جابه‌جایی در راه می‌شکست. هنرمندان ایرانی برای بهره‌گیری از قطعات شکسته راهی ابتکاری یافتند و از آن ها برای آینه‌کاری استفاده کردند و آینه‌کاری ظاهراً با کاربرد آنها آغاز شد. آینه کاری در آغاز با نصب جام‌های یک پارچه آینه بر بدنه بنا شروع شد. نه تنها درون بنا بلکه دیوارهای ستون‌دار عصر صفوی نیز با آینه‌های بزرگ تزیین شد.
مشخصات
جنس :
سفال و آینه 1.5mm
ابعاد : شعاع 19 * ارتفاع 26
مواد مصرف شده : سفال , آینه , چسب مخصوص ,
مدت زمان تولید محصول : 1 روز
رنگ : قهوه ای
خریداران محترم میتوانند کد 621 را به شماره سامانه نیازکو 10009141000900 ارسال نموده و منتظر تماس کارشناسان نیازکو برای ثبت سفارش باشند 
شکلات خوری سفالی آینه کاری شده CHOCOLAT BOWL Ceramic Mirrors
نوشتن نظر در مورد این محصول
  1. بد
  2. خوب
ادامه