بازی گردش پول (پدر پولدار،پدر بی پول) Game rich dad poor dad

ناموجود قیمت بدون مالیات: ناموجود
  • تولید کننده:Nyazco
  • کد محصول:Game rich dad poor dad
  • وضعیت موجودی:ناموجود
توضیحات
بازی گردش پول (پدر پولدار،پدر بی پول)
مشخصات
يك فرصت فوق العاده براي افزايش هوش مالي شما
پدرپولدار، پدر بي پول
رابرت کيوساکی می گويد :« علت عمده ای که باعث می شود غالب مردم در تنگناهای مالی بسر ببرند اين است که آنان سال های سال از عمر خود را در مدارس بسر می برند اما در خصوص پول هيچ چيز ياد نمی گيرند. نتيجه اين است که مردم فقط ياد می گيرند برای پول کار کنند... اما هيچگاه ياد نمی گيرند چه کنند تا پول برايشان کار کند.»
رابرت با گذر از فراز و نشيب های بسيار در زندگی توانست در سال 1996 در سن 47 سالگی به استقلال مالی رسيده و خود را بازنشسته کند. وی در اين سال کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» را نوشت که به مدت سه سال پرفروشترين کتاب نيويورک تايمز و وال استريت ژورنال بود.
بيشتر بازي كنيد تا پولدارتر شويد
در مسير كسب ثروت بزرگترين سرمايه،دانش مالي است.
در اين کتاب رابرت در مورد دو پدر خود توضيح می دهد و به تفاوت ديدگاه های آن دو می پردازد. يکی بی پول و ديگری پولدار، اولی بسيار باهوش، تحصيلکرده و دارای مدرک دکترا از دانشگاه استنفورد و ديگری تا هشت کلاس تحصيل کرده بود. هر دوی آنها در حرفه هايشان موفق بودند و تمام عمرشان را به سختی کار کرده بودند اما يکی وقتی مرد، ده ها ميليون دلار برای خانواده اش، سازمان های خيريه و کليسايش به جا گذاشت، حال آنکه ديگری پس از مرگش مقروض بود.
همچنين از ديگر مباحث بنيادی مطرح شده در اين کتاب تفاوت دارايی و بدهی است. از نظر رابرت اگر شما دست از کار بکشيد بايد دارايی هايتان، پول به جيب شما وارد کند. در حاليکه بدهی هايتان، پول از جيب شما خارج می کند.
درباره محصول:
چگونه پول براي شما كار مي كند؟
چگونه نبوغ مالي خود را سريعا پرورش دهيد؟
درس هايي كه ثروتمندان براي كسب پول به فرزندانشان مي آموزند؟
چگونه هر فردي با حقوق ماهيانه كم مي تواند به استقلال مالي رسيده و ثروتمند شود؟
موفقيت کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» سبب شد تا شرکت «پدر پولدار» تأسيس شود. اين شرکت يک موسسه بين المللی آموزشی است که به آموزش تجارت و سرمايه گذاری در هفت کشور جهان مشغول است و دهها هزار نفر دانشجو دارد.
پس از تأسيس شرکت «پدر پولدار» به دليل نگرانی فراوانی که رابرت از خلا در حال رشد ميان ثروتمندان و فقرا داشت، به خلق بازی گردش پول پرداخت که به آموزش پول و مفاهيم مالی اختصاص دارد. وی درباره ايده خلق اين بازی می گويد: «من در طول سالهای تحصيلی ام به اين نتيجه رسيدم که بهترين شيوه يادگيری، تمرين و تکرار است. پس به فکر طراحی بازی ای افتادم که بتواند در کنار جذابيت و سرگرمی، مفاهيم مالی، سرمايه گذاری و حسابداری را به افراد بياموزد. آموزش چنين مفاهيمی با مطالعه کتاب و يا شرکت در کلاس های آموزشی ممکن است برای فرد کمی کسل کننده و دشوار باشد.»
نيويورک تايمز در مقاله ای در سال 2004 گفته است:«گردش پول بازی جديدی است که هدف آن آموزش سرمايه گذاری و کسب ثروت به افراد است و به سرعت طرفداران زيادی در سرتاسر جهان پيدا کرده است...» و آنتونی رابينز، سخنران و نوسنده شهير جهانی تأثير بازی گردش پول را در آموزشی مفاهيم مالی، نيرومند، عميق، شگرف و دگرگون ساز می داند. گفتنی است نشريه موفقيت نيز شماره 115 خود را به معرفی بازی گردش پول اختصاص داده است و استاد حلت ضمن لزوم تهيه اين بازی فوق العاده به تمامی خانواده های ايرانی گفته است: «بازی گردش پول نقش مهمی را در ثروتمندی و موفقيت مالی آينده افراد ايفا خواهد کرد...»
شرکت مديريت سرمايه روزبهان با همکاری شرکت پدر پولدار، در جهت آموزش و ارتقای دانش مالی جامعه ايرانی اقدام به تهيه بازی گردش پول به زبان فارسی نموده است. در طراحی نسخه فارسی تلاش شده است تا با حفظ ساختار اصلی بازی، اطلاعات و ارقام موجود در آن در حد امکان متناسب با شرايط حال جامعه ايران باشد تا پذيرش مفاهيم برای مخاطب امکان پذيرتر گردد.
هدف بازی گردش پول، آموزش مفاهيم پايه مديريت مالی، سرمايه گذاری و حسابداری در غالب يک بازی می باشد. اين بازی در عين جذابيت در حقيقت مدلی ساده شده از زندگی مالی واقعی افراد می باشد که در محيط آن به بازيکنان فرصت داده می شود تصميماتی بگيرند که شايد در زندگی واقعی جرات تفکر در مورد آنها را هم نداشته باشند و در نهايت بياموزند که چگونه می توان با سرمايه گذاری پس اندازهای ماهيانه خود، به استقلال مالی برسند.
در گردش پول 101 انواع مختلف سرمايه گذاری های معمول مانند بازار سکه و طلا، اوراق بهادار(شامل سهام و اوراق مشارکت)، املاک و مستغلات(شامل انواع خانه، زمين، آپارتمان و ...)، راه اندازی کسب و کارهای کوچک و بزرگ(مانند راه اندازی شرکت های پاره وقت، فروشگاه های مختلف، مشارکت با مسئوليت محدود و ...) ارائه شده و نحوه تصميم گيری در خصوص مناسب بودن آنها با بررسی قيمت ها، نرخ بازگشت، قيمت آينده و وام گيری آموزش داده می شود. در اين بازی بازيکنان با وارد کردن صورت درآمدها و هزينه در صورت سود و زيان و همچنين محاسبه دارايی ها و بدهی ها در ترازنامه مالی با مفاهيم اوليه حسابداری اموال شخصی خود آشنا شده و مديريت گردش پول شخصی خود را فرا می گيرند.
بازی گردش پول (پدر پولدار،پدر بی پول)
بازی گردش پول (پدر پولدار،پدر بی پول) Game rich dad poor dad
نوشتن نظر در مورد این محصول
  1. بد
  2. خوب
ادامه