جعبه یادگیری لایتنر LEITNER LEARN BOX

ناموجود قیمت بدون مالیات: ناموجود
  • تولید کننده:Nyazco
  • کد محصول:LEITNER LEARN BOX
  • وضعیت موجودی:ناموجود
توضیحات
جعبه یادگیری لایتنر LEITNER LEARN BOX
تحولي شگرف در يادگيري شما ! لذت یادگیری ماندگار
مورد تائيد وزارت آموزش و پرورش طي تائيديه « 744 - 101/31 »
مركز تكنولوژي آموزشي و داراي مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
شابك چاپ اول « سال 1378 » : ISBN 964-6310-05-0
چاپ دوم 1380
چاپ سوم با بازنويسي و ويرايش جديد « 1383 » شابك : ISBN 964-06-6376-x
شماره ثبت كتابخانه ملي : 42090 - 83 م
چاپ چهارم زمستان ۱۳۸۴ - چاپ پنجم بهار ۱۳۸۵
چاپ ششم تابستان ۱۳۸۵ شابک: ۲ - ۸۷۱۶ - ۰۶ - ۹۶۴ ISBN
چاپ هفتم پائيز ۱۳۸۵ - چاپ هشتم بهار ۱۳۸۶ - چاپ نهم پائیز ۱۳۸۶
Leitner Learn Box
جی ۵ - ج ۵ - جی۵
درباره جعبه يادگيري لايتنر Leitner Learn Box
جعبه يادگيري لايتنر Leitner Learn Box كه اصطلاحاً جعبه ي 5 خانه اي « جی 5 » يا به ناميده مي شود ، بر اساس تجارب روانشناسي و تربيتي زير استوار و طراحي شده است:
1. منحني فراموشي «  ابينگ هاووس » كه نشان ميدهد اگر انسان يك مطلب يا مفهوم را به خوبي فرا بگيرد بعد از تقريباً 24 ساعت تا يك هفته تقريباً 45% آنرا فراموش مي كند و پس از تقريباً يك ماه،80% آن را فراموش مي كند، كه اصطلاحاً گفته مي شود80% آن وارد حافظه كوتاه مدت و20% آن وارد حافظه بلند مدت شده است. جعبه يادگيري لايتنر فرايند يادگيري را طوري تنظيم مي نمايد تا با بيشترين و مناسب ترين تكرار در قسمت خطرناك منحني فراموشي، مطالب به حافظه دراز مدت منتقل شوند.
2. آزمايش اسكينز، اين آزمايش ثابت مي كند كه هرگاه پس از عملي بلافاصله پاداش دريافت شود، باعث تشديد آن عمل ميگردد. وقتي شما در يك بازي موفقيتي به دست مي آوريد، پاداشي دريافت خواهيد كرد كه همان امتياز بيشتر است. اين امتياز به شما اشتياق مي دهد كه كماكان با شدت بيشتري به بازي ادامه دهيد. از اين خاصيت در جعبه يادگيري لايتنر استفاده شده است  اين گونه كه شما پس از يادگيري در هر مرحله به مرحله بعد ميرويد و پاداش مي گيريد. و همين باعث مي گردد شما با تمايل بيشتري از آن استفاده كنيد.
1.  از تكرارهاي اضافي و غير ضروري جلوگيري كرده، باعث اطمينان كامل از يادگيري مي شود. « به واسطه تكرار منظم، هيچگاه مطلبي را قبل از فراگيري كامل از قلم نخواهيد انداخت و همچنين به واسطه خلاصه نويسي از تكرار مطالبي كه ضرورتي براي يادگيري ندارند جلوگيري مي شود. »
2.  به زمان بندي خاص و كسل كننده اي متكي نيست.  « در صورت عدم استفاده از آن به مدتي طولاني نيز هيچ وقفه اي در امر يادگيري شما ايجاد نشده، جز آنكه مجبور خواهيد شد فيش هاي يادگيري را مجدداً تكرار كنيد. »
3.  استفاده مناسب از زمان و مكان (بهره وري) را در پي دارد. « استفاده آسان از آن در هر مكان و زمان حتي هنگام كار، مسافرت، تماشاي تلويزيون و... با استفاده از كيف يادگيري لايتنر امكان پذير است. »
4.  باعث انسجام و پيوستگي ميان آنچه كه ياد مي گيريد مي شود.
5.  با دريافت پاداش و امتياز و مشاهده پيوسته موفقيت خود، يادگيري از حالت خسته كننده به يك بازي و امر لذت بخش و دلنشين تبديل مي شود.
6. بدون آن كه نياز به رعايت جدول زماني خاصي براي يادگيري باشيد، در دام زمان بندي سيستم خواهيد افتاد و از نتايج آن بهره مند مي گرديد.  اين شيوه حتي در زندگي شما اثر مثبت گذاشته آن را منظم مي سازد.
مجموعه يادگيري لايتنر Leitner Learn Box  از قسمت هاي مختلف زير تشكيل شده است:
طراحي اوليه اين جعبه توسط محقق و روانشناس معروف آلماني « سباستين لايتنر،Sebastian Leitner » و با نام « Cardbox و يا Lernbox » و در پاسخ به نياز دانشجويان براي مقابله با فراموشي و نوميدي از نيافتن راهي براي بهبود و پيشبرد مهارت هاي يادگيري و تثبيت آن ارائه شد.
جعبه يادگيري ۵ خانه ای لايتنر ( جی۵ ) با طول هاي خاص براي قرار گرفتن فيش هاي يادگيري تشكيل شده است كه در حقيقت مراحل اصلي يادگيري را تشكيل مي دهند :
خانه شماره     يك:     به طول     1     سانتيمتر
خانه شماره     دو:     به طول     2     سانتيمتر
خانه شماره     سه:     به طول    5    سانتيمتر
خانه شماره     چهار:   به طول    8     سانتيمتر
خانه شماره     پنج:     به طول    14    سانتيمتر
برگه هاي كاغذي كارت مانندي مي باشند به عرض حدود 6 سانتيمتر و طول 10 سانتيمتر كه مطالب مورد نظر جهت يادگيري با اصول و روش خاص فيش نويسي، بر رو و پشت آنها نوشته مي شود.
كارت و يا برگه هاي رنگي با ارتفاع 5/6 الي 7 سانتيمتر و طول 10 سانتيمتر مي باشند كه براي نشانه گذاري ميزان مجاز براي برداشت روزانه فيش ها به كار گرفته ميشود.
اين كيف از بخش هاي اصلي جعبه يادگيري به حساب نمي آيد اما به واسطه سهولت دسترسي و قابليت حمل، تاثير و كمك فراواني در يادگيري توسط اين روش خواهد داشت.
در اين كتاب به صورت كامل و مشروح و به زبان ساده روش استفاده از جعبه يادگيري و اصول فيش نويسي توضيح داده شده است . اين روش - عنوان و كتاب مربوط به آن داراي تائيديه وزارت آموزش و پرورش ، دفتر تكنولوژي آموزشي و ضمن دارا بودن شماره انتشار بين المللي به شماره « ۸۵۹۳۳- ح » در سازمان اسناد و كتابخانه ملي ایران ثبت شده است و هر گونه اقتباس و نمونه برداري و تقليد از آن ممنوع و پيگرد قانوني دارد.
مجموعه كامل جعبه يادگيري لايتنر در يك بسته شامل: « جعبه يادگيري لايتنر ( جی ۵ ) ، 1500 عدد فيش يادگيري ، كارت هاي نشانه ، كيف همراه يادگيري ، كتاب راهنماي جديد كامل استفاده از جعبه  ، كيف همراه ، CD ، هديه ويژه موسسه و كارت شركت در قرعه كشي »  با بهاي /۸۵۰۰۰ريال « هشت هزار و پانصد تومان » تقديم كليه علاقمنداني مي شود كه نمي خواهند چيزي را فراموش كنند.   
جعبه یادگیری لایتنر LEITNER LEARN BOX
جعبه یادگیری لایتنر LEITNER LEARN BOX
نوشتن نظر در مورد این محصول
  1. بد
  2. خوب
ادامه