گوگل هم فیجت اسپینر آنلاین طراحی کرد!

نویسنده: mr.amir دسته بندی: اخبار نیازکو تاریخ ایجاد: 2017-06-24 تعداد بازدید: 375 نظرات: 0
بحث سر مفید بودن و نبودن «فیجت اسپینر» بین کاربران دنیای دیجیتال و حتی نظرات شما ما را واداشت تا «شما بگویید» این هفته را به این اسباب‌بازی کوچک و عجیب اختصاص دهیم. فیجت اسپینرها یا همان اسپینرهای دستی اسباب‌بازی‌های محبوب کوچکی که در عین سادگی نیامده همه‌ی دنیا را تسخیر کرده‌اند.

فیجت اسپینرها اسباب بازی های بسیار کوچکی هستند که این روزها هرجا برویم نمونه هایی از آنها را در دست افراد یا ویترین مغازه ها پیدا می کنیم. این اسباب بازی کوچک توانسته با قدرت چرخشی خود بسیاری از افراد در سنین مختلف را سرگرم کند و به همین دلیل فروش فیجت اسپینرها نیز بسیار رونق گرفته است و احتمالا از حضور از قطعه چرخنده در شبکه های اجتماعی نیز بیزار شده اید. در هر حال شرکت گوگل نیز برای عقب نماندن از ترندهای روز بازار وارد میدان شده است. البته گوگل قصد فروش فیجت اسپینرها فیزیکی را ندارد و فیجت اسپینر این شرکت در گوشی های موبایل، تبلت ها و کامپیوترهای رومیزی قابل استفاده است.
 
فیجت اسپینرها به عنوان نوعی ابزار برای کاهش استرس برای افرادی که زیادی عصبی می شوند معرفی شده اند. این ابزار به این گروه از افراد مکان می دهد حین انجام کاری که استرس بالایی دارد، تا از دستان خود استفاده کنند تا بتوانند کمی از استرس شان را کاهش دهند. گرچه بسیاری از کارشناسان معتقدند که فیجت اسپینرها عملاً تاثیری در کاهش استرس ندارد و این موضوع چندان علمی نیست.

در هر حال گوگل نیز سهم خود را برای فراگیر کردن این ترند جهانی آغاز کرده است. برای استفاده از فیجت اسپینر گوگل باید با استفاده از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس عبارت فارسی فیجت اسپینر یا Spinner را در موتور جستجوی گوگل سرچ کنید. به این ترتیب گوگل یک فیجت اسپینر مجازی را به شما نمایش می دهد که برای استفاده از آن کافی است روی کلمه Spinner که در پایین باکسی که مشاهده می کنید، ضربه بزنید. گوگل یک اسپینر عددی نیز در اختیار شما قرار داده است.

بحث سر مفید بودن و نبودن «فیجت اسپینر» بین کاربران دنیای دیجیتال شایع شده و این هفته را وادار به بحث در مورد اسباب‌بازی کوچک و عجیب اختصاص دهیم. فیجت اسپینرها یا همان اسپینرهای دستی اسباب‌بازی‌های محبوب کوچکی که در عین سادگی نیامده همه‌ی دنیا را تسخیر کرده‌اند.

البته باید بگوییم چیزهایی مثل یویو، فرفره، گوی آرامش و توپ استرس نشان داده که ما انسان‌ها همیشه به دنبال فیجت و درواقع سرگرم کردن انگشتانمان بوده‌ایم. فیجت اسپینر نسل جدیدی از این ابزارهاست.

یادتان باشد همه‌ی ما به‌نوعی هرروزه مشغول فیجت کردنیم. بازی کردن با گوشه‌ی لباس، تکان دادن پا، جویدن ناخن‌ها، بازی با در خودکار یا چرخاندن سکه و کلید بین انگشت‌ها همه و همه نوعی فیجت کردن هستند. اما چیزی که با آن مواجهیم یک وسیله‌ی کوچک جیبی است که دقیقا فقط برای فیجت و مشغول کردن دست‌هایتان ساخته‌شده است.

شاید فیجت اسپینر در نگاه اول چندان به‌دردبخور به نظر نرسد اما موضوع عجیب و جالب درباره این وسیله این است که اکثر افراد می‌گویند بعد از چندین بار چرخاندن، دل کندن از آن کاری دشوار است.

شاید فیجت اسپینرها در نگاه اول چندان به‌دردبخور به نظر نرسند اما موضوع عجیب و جالب درباره این وسیله این است که اکثر افراد می‌گویند بعد از چندین بار چرخاندن، دل کندن از آن کاری دشوار است. چند وقت پیش مقاله‌ای منتشر کردیم با عنوان «چرا فیجت اسپینر واقعا برای سلامتی مفید است؟» که ازنظر علمی فواید اسپینرهای دستی را بررسی می‌کرد. شاید شما هم درباره‌ی فایده‌های اسپینر شنیده باشید. کم کردن استرس و اضطراب، بالا بردن توجه و تمرکز مخصوصا در افراد بیش‌فعال‌ یا حتی کسانی که بعد از حادثه‌ای دچار اضطراب شده‌اند، در کنار جلوگیری از عادت‌هایی مثل ناخن جویدن، از مزیت‌هایی است که اسپینرها برای ما دارند.

از طرف دیگر خیلی‌ها فیجت اسپینر را وسیله‌ای بی‌خودی می‌دانند که حتی ممکن است ما را از کار و زندگی بیندازد. البته خیلی از طرفداران فیجت اسپینرها هم روزی از مخالفان آن بوده‌اند. در کنار آن‌ها عده‌ای هم گفته‌اند فیجت اسپینرهایی را که خریده‌اند، کنار گذاشته‌اند.

به نظر شما فیجت اسپینر ارزش خریدن را دارد یا تنها یک تب زودگذر است که خیلی زود فراموش می‌شود؟ اصلا فیجت اسپینر می‌خرید یا نه؟


همراهی با طبیعت
خریدی آسان
 با نیازکو


 

نوشتن نظر