حضور نیازکو در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز

نویسنده: mr.amir دسته بندی: اخبار نیازکو تاریخ ایجاد: 2017-07-09 تعداد بازدید: 343 نظرات: 0
هدف فروشگاه اینترنتی نیازکو از شرکت در نمایشگاه بین المللی تبریز , حمایت از تولید , معرفی محصولات بومی , بازاریابی و رونق بخشیدن به صنعت زیبا و مظلوم هنرهای دستی است.

وعده دیدار ما در نمایشگاه بین المللی تبریز از تاریخ 1396/04/20 تا 1396/04/24 سالن امیرکبیر

پیشرفت جوامع و رشد فکری و فرهنگی و  اقتصادی انسان ها در تکامل صنایع دستی تاثیری به سزا دارد. مردم هر منطقه باتوجه به شرایط اقلیمی، مواد در دسترس، شرایط اجتماعی و فرهنگی و باتوجه به نیازهای مادی و معنوی شان جلوه ها و اشکال متنوع ی از دست ساخته ها را عرضه می کنند. غیر از تامین نیازهای روزمره آنچه بشر را وادار به تولید انواع دست ساخته ها در این جوامع می کند، رکود فعالیت های کشاورزی در برخی از فصول سال سبب شد انسان ها تلاش کنند با تولید ابزارها و وسایل دست ساز و مبادله آن با دیگران راهی جدید برای تامین معاش بیابند. وجود مواد اولیه ارزان در هر منطقه از دلایل عمده ای بود که مردم را به این کار تشویق می کرد. بی تردید تولیدات جوامع نخستین از کیفیت بالایی برخوردار  نبودند، اما با ازدیاد جمعیت و شکل گیری شهرها این تولیدات نیز راه تکامل پیمود، چرا که شهر جایی است که در آن بازرگانان به هم می رسند و کالاهای فکری و فرهنگی خود را باهم مبادله می کنند، در نتیجه عقل و  اندیشه انسان رشد یافته و ابتکارات زمینه ظهور می یابند.

واژه «صنایع دستی» مفهومی مدرن و متعلق به دنیای کنونی است. اطلاق صفت دستی به صنایع مرسوم گذشته و شکل گیری واژه صنایع دستی با ظهور صنایع جدید و تکنولوژی ماشینی پدیدار می شود. بنابراین لازم است برای درک بهتری از تعریف این واژه آن را در رابطه با صنایع دیگر مقایسه کرد.

صنایع دستی (Handicraft industries)

ویژگی های صنایع دستی
امکان تامین قسمت عمده مواد اولیه از منابع داخلی، بطور مثال صنعت دستی معرق کاری بطور عمده با استفاده از چوب درختان مختلف ساخته می شود.
انجام قسمتی از مراحل اساسی تولید بوسیله دست و ابزار دستی. برای تولید هریک از فراورده های صنایع دستی مراحل متعددی طی می شود،  اگر تنها ۵۰% از مراحل اساسی کار بوسیله دست و ابزارهای دستی انجام شود، محصول تولید شده جز صنایع دستی محسوب می شود.
استفاده از پیشرفت زمانه در تولید صنایع دستی محدود به زمان ما نیست. چنانچه گذشتگان با اختراع چرخ سفالگری آن را رد نکرده و برای گذر از مرحله تولیدات خام دستانه و تولید سفال هایی زیباتر و بادوام تر از آن بهره بردند.

تاثیر اندیشه خلاق انسان در تولید و شکل بخشیدن به محصولات و امکان ایجاد تنوع و پیاده کردن طرح های مخلتف در مرحله ساخت این محصولات , بی نیازی به سرمایه گذاری زیاد برای تولید آنها در مقایسه با سایر صنایع این صنعت را زیبا و دوست داشتنی می نماید.

نوشتن نظر