فناوری های هوشمند در فرودگاه شهر سئول!

نویسنده: mr.amir دسته بندی: اخبار نیازکو تاریخ ایجاد: 2017-07-23 تعداد بازدید: 332 نظرات: 0
به هنگام ورود به یک کشور جدید، نخستین مکانی که به آن پا می گذاریم فرودگاه آن کشور است که در نوع خود می تواند تجربه ای سردرگم کننده باشد، به ویژه هنگامی که به زبان محلی آن کشور تسلط نداشته باشیم. با این حال، تابلوها و نشانه های مختلفی در فرودگاه ها نصب شده تا آسودگی هرچه بیشتر برای مسافرین فراهم شود. با ما همراه باشید.

اما از آنجایی که کره جنوبی به هر چیزی رنگ و بویی از فناوری می دهد، اوضاع در فرودگاه اینچئون این کشور نیز کمی متفاوت با سایر فرودگاه ها خواهد بود. شرکت ال جی به تازگی اعلام کرده که قصد دارد از ربات های راهنما و نظافتچی خود در فرودگاه اینچئون در سئول استفاده کند. این دو ربات چندی پیش در نمایشگاه CES در شهر لاس وگاس رونمایی شدند و حالا وقت آن رسیده که ال جی از آنها در دنیای واقعی استفاده کند.
 
همانطور که از نام این ربات ها نیز پیدا است، ربات راهنما در پایانه های این فرودگاه تردد می کند و به مسافرین در پیدا کردن مسیر و نشانی و اطلاعات کمک می کند. این ربات قادر به صحبت به چهار زبان کره ای، انگلیسی، چینی و ژاپنی خواهد بود. مسافرین حتی می توانند اسکن بلیط پرواز خود را با این ربات انجام دهند و ربات راهنما آنها را تا گیت پروازشان همراهی خواهد کرد.
 
وظیفه ربات نظافتچی نیز شناسایی نقاط کثیف در فرودگاه و پاکسازی آنها خواهد بود. به این ترتیب، اگر در آینده قصد سفر به کره جنوبی را دارید، از دیدن ربات ها در فرودگاه سئول تعجب نکنید.
همراه ما باشید تا به روز بمانید.
نیازکو

نوشتن نظر