تولید و صاردات یک جفت کفش ملی ,معادل صادرات یک بشکه نفت

نویسنده: mr.amir دسته بندی: Shoes News تاریخ ایجاد: 2017-11-15 تعداد بازدید: 234 نظرات: 0
اين روزها بيکارى بعنوان يکى از رقباى سرسخت دولت بشمار ميرود و از آنجاييکه يکى از دغدغه هاى دولت محترم تدبير و اميد حل  و فصل بيکارى ميباشد توجه خاص به راهکارهاى منطقى و علمى بمنظور ايجاد اشتغال در کشور ميتواند راهگشاى خيلى از معضلات بيکارى گردد.
کفش ایرانی
هر چند اين اتفاق بدون تحقيق - مطالعه – برنامه ريزى – بازاريابى و …. شدنى نخواهد بود و متاسفانه دلخوش نمودن به روشهاى سنتى و قديمى کارآمدى خود را از دست داده است  وقت آن رسيده که تغييراتى ايجاد نماييم و در تقويت صادرات غير نفتى و توليد در کشور کوشا باشيم و برنامه ريزى هاى لازم را آغاز نماييم.
سالهاست که دنيا کشور چين را به عنوان قطب بزرگ توليد در دنيا ميشناسد. در طى سالها بسيارى از شرکت هاى موفق در دنيا سفارشات خود را به کشور چين داده اند تا سود بيشترى داشته باشند. با تمام تفسيرهاى مثبت و منفى که وجود داشته نميتوان کتمان کرد که اقتصاد کشور چين نيز با همين توليدات تقويت شده و نرخ بيکارى کشورشان بهتر کنترل شده است.اما اين بدان معنا نبوده که اين کشور هميشه در صدر ليست کشورهايى که بالاترين ميزان توليد را دارند خواهد بود چرا که بسيارى از کشورهاى ديگر نيز به فکر افتاده و به رقابت پرداخته اند.

 
کشورهايى مانند ويتنام، مکزيک و هند نيز در طى سالها توانسته اند سرمايه هاى هنگفتى را وارد کشور خود نمايند وپا به پاى کشورهاى موفقى مانند ژاپن و آلمان در اين راستا قدم بردارندو در کاهش نرخ بيکارى کشور نيز بسيار موثربوده امد.زمانيکه ويتنام وارد اين عرصه شد توانست در يک سال ?1 درصد از کفشهاى شرکت مشهور نايک (Nike) را توليد کند، کشور مکزيک در يک سال?80000 اتومبيل براى شرکت نيسان توليد کرد و خلاصه همه در رقابتند تا بتوانند چنين موقعتهايى را براى کشورشان ايجاد نمايند؛ ليکن ما نيز قادر خواهيم بود تا با تمرکز و برنامه ريزى جايگاه ويژه اى براى خود رقم بزنيم و صذها هزار فرصت شغلى ايجاد کنيم.
صنعت توريسم و کفش دو مثالى هستند که کشورمان در آنها از پتانسيل بالايى برخوردار است. همانگونه که جذب يک توريست که فرض را بر اين بگذاريم که حداقل 2000 دلار طى اقامت در کشورمان هزينه کند معادل صادرات 100 بشکه نفت ميباشد، توليد و صادرات يک جفت کفش نيز ميتواند معادل صادرات يک بشکه نفت باشد. لذا ضرورت دارد نگاه ما به بنگاههاى اقتصادى تغيير يابد و ساختار سنتى اش به ساختار سيستماتيک تغيير يابد تا بتوانيم قدم به عرصه هاى جهانى بگذاريم. کفش مثال خوبى است چرا که بسترهاى لازم و چرم هاى مرغوب آن را در کشور دارا هستيم و چنانچه مطالعه، تحقيق و برنامه ريزى صحيح داشته باشيم و اصل را بر پايه دانش محور و آگاهى قرار دهيم مى توانيم در زمينه توليد و صادرات قدمهاى بزرگ و مثبتى برداشته و براى مثال اگر بر فرض صادرات 10 ميليون جفت کفش را در نظر بگيريم بدان معنا خواهد بود که معادل 10 ميليون بشکه نفت صادرات داشته ايم. لذا بهتر است نسبت به الزامات تحقيق و توسعه (R.D) در مجموعه هاى صنعتى کشور اقدام و سرمايه گذارى کنيم و مطمئن باشيم اين هزينه باعث جلوگيرى از ضرر و همزمان سود بالايى خواهد بود.
بنده در طول يک سالى که در آتيه صبا انجام وظيفه مينمودم براى شرکت کفش ملى که داراى270 شعبه در سراسر کشور است و داراى پتانسيل بسيار بالاييست برنامه هاى بسيارى داشتم و توانستم اين شرکت را از ورشکستگى نجات داده و حتى با شرکتهاى معتبر بين المملى مذاکراتى داشتم که متاسفانه ها همه شان فعلاً بلاتکليف مانده اند. به اميد آنکه دست به دست يکديگر دهيم تا بتوانيم توليد و صادرات غير نفتى کشور را تقويت نموده و به اقتصاد کشور کمک نماييم.

مشابه در دسته بندی

نوشتن نظر