​​انواع کفش را از لحاظ مختلف بشناسیم Know different types of shoes in different ways

نویسنده: nyazco-com دسته بندی: Shoes News تاریخ ایجاد: 2017-12-07 تعداد بازدید: 481 نظرات: 0
​انواع کفش را از لحاظ مختلف بشناسیم Know different types of shoes in different ways
انواع کفش از لحاظ جنس و شرایط استفاده در موقعیت های مختلف نکاتی دارد که باید دانست و قصد داریم در این مقاله که توسط تیم تولید محتوای فروشگاه اینترنتی نیازکو تهیه و گردآوری شده است، با این موارد آشنا شویم.
انواع کفش را از لحاظ مختلف بشناسیم Know different types of shoes in different ways
انواع کفش از لحاظ جنس و شرایط استفاده در موقعیت های مختلف نکاتی دارد که باید دانست و قصد داریم در این مقاله که توسط تیم تولید محتوای فروشگاه اینترنتی نیازکو تهیه و گردآوری شده است، با این موارد آشنا شویم.

کفش‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی دسته‌بندی کرد. برای مثال از نظر جنس و شکل ظاهری و نحوه سفت شدن کفش در پا، به انواع مختلفی از نوع بندی سگک دار، بی پاشنه و بی بند تقسیم کرد. همچنین کفش ها جنس های مختلفی دارند که بیشتر آنها از جنس چرم، پلاستیک و کتانی هستند. از نظر جنس و سن و سال نیز می توان کفش ها را دسته بندی کرد؛ مانند مردانه، زنانه و بچه گانه. همچنین از نظر کاربرد کفش ها در مکان های متفاوت باهم فرق دارند؛ مانند کفش های معمولی، ورزشی، صنعتی و مجلسی. حال به توضیح هرکدام از این موارد در زیر می پردازیم.

کفش های معمولی 
کفش های معمولی بیشترین کاربرد را بین انواع کفش ها دارند و برای استفاده روزمره، عمومی و یا استفاده رسمی افراد مختلف ساخته می شوند. این کفش ها اغلب دارای مقاومت بالایی هستند و شکل آنها به گونه زیر است:
دارای زیره‌ای ضخیم و رویه‌ای نرم تر از جنس چرم و یا مصنوعات مشابه چرم هستند. ممکن است رویۀ کفش کاملاً پوشیده و یا نیمه پوشیده و دارای منفذ باشد به گونه‌ای که پاها از درون کفش دیده شود

انواع کفش های معمولی 

 کفش آکسفورد:
این کفش از نوع کلاسیک با ظاهری رسمی، بسیار جذاب و شکیل میباشد که در رنگ های مختلفی نیز موجود است اما بیشترین طرفدار در این نوع کفش رنگ های مشکی و قهوه ای را دارد و به طور معمول رنگ مشکی رسمی تر خواهد بود. کفش آکسفورد ساختار سنگین و سفتی دارد.
    کفش دربی
کفش دربی تفاوت زیادی با کفش آکسفورد ندارد. بیشترین تفاوت آن در یراق دوزی بیرون کفش است. مدل دربی و آکسفورد، کمتر رسمی به حساب می آیند. کفش دربی به خاطر نوع طراحی که دارد، مناسب لباس های اسپورت نمی باشد. اما به دلیل ساختار محکم و جنس قوی، مناسب روزهای بارانی است.
    کفش سگک دار – مانند کفش راهبه‌ای
دلیل نام گذاری این کفش ها به خاطر قلاب هایی است که روی کفش قرار دارد و در انواع رنگ های گوناگون موجود هستند. جنس کفش سگک دار بیشتر از چرم است و می تواند پنجه ای کشیده داشته باشد.
        کفش قیصری:
 در ایران گونه‌ای کفش چرمی مردانه با پاشنه بلند و نوک باریک و کشیده موجود است که اغلب به رنگ سیاه میباشد و با عنوان کفش قیصری شناخته می‌شود.
    کفش رویه کوتاه: 
کفش‌های بی بند و راحتی شبیه به کفش کلارک اما با رویه کوتاه که نوع زنانه آن محبوب تر است.
  
کفش‌های ورزشی
کفش های ورزشی انواع مختلفی دارد که بر اساس فعالیت بدنی در محیط های مختلفی تفاوت دارد 

   
 کفش کوه‌پیمایی: 
کفش کوه پیمایی کفه های محکمی دارد که هنگام عبور از سطوح ناهموار و خشن ضربات وارد به کف پای فرد را میگیرد. از این رو کفش‌های مخصوص کوه‌پیمایی اغلب دارای کفه‌هایی محکم هستند که انعطاف‌پذیری بسیار کمی دارد و در ته آن عاج‌های درشتی تعبیه شده است که حرکت را در هر سطح شیب‌داری میسر می‌کنند

کفش بسکتبال:
به خاطر در تغییر بودن دائم بازیکن بسکتبال و تغییر جهت های بسیار او، همیشه پایش در تماس با زمین است و به همین دلیل کفش بسکتبال دارای ساق بلند و کف نازک است تا جلوی سرعت بازیکن را نگیرد. این نوع کفش بیشتر در سالن استفاده می شود. 
.

کفش مخصوص دویدن: 
کفش مخصوص دویدن لژ های قوی تری دارد و از انعطاف خیلی بالایی برخوردار است تا در هنگام دویدن ضربه هایی را که وارد میشود جذب کند. 

کفش تنیس: 
کفش تنیس کف صاف و عاج‌های ریزی دارد که در زیر آن‌ مشاهده می‌شود. این عاج ها به این دلیل است که اولاً چیزی لای آن‌ها گیر نکند و ثانیاً از سُر خوردن ورزشکار جلوگیری کند.
    کفش طبی – ارتوپدیک
    کفش باله، کفش رقص جاز و سایر کفش‌های رقص از این دسته هستند.
    کفش ایمنی
کفش ایمنی انواع مختلفی دارد؛ کفش ایمنی ساق بلند، کفش نسوز، کفش آتش نشانی، کفش های بهداشتی، پوتین های سربازی و پوتین های حفاری. تمام این ها مدل های مختلفی دارند و هر کدام بسته به استفاده و کاربرد آن، جنس های مختلفی را دارا هستند. 


برای خرید کفش ناب چرم تبریز بر روی عکس زیر کلیک نمایید :
 
 

نوشتن نظر