درباره شرکت Gillette ژیلت

نویسنده: mr.amir دسته بندی: تاریخ ایجاد: 2017-12-21 تعداد بازدید: 462 نظرات: 0
ژیلت یا همان جیلت
ژیلت «Gillette» یک شرکت تولید کننده مراقبت های شخصی آمریکایی است، که در سال ۱۹۰۱ توسط کینگ سی. ژیلت تأسیس شد و هم اکنون یکی از برندهای شرکت پروکتر اند گمبل «Procter and Gamble» به شمار می آید، که برای تولید تیغ خودتراش و سایر محصولات بهداشتی استفاده می شود.
دفتر مرکزی شرکت ژیلت که در بوستون در ایالت ماساچوست، واقع است، در سال ۲۰۰۵ در شرکت پروکتر اند گمبل ادغام شد و دیگر شرکت ژیلت موجودیت ندارد. در اثر این اقدام، بزرگترین شرکت تولیدکننده محصولات بهداشتی و خانواده بوجود آمد. محصولات ژیلت بین دو بخش زیبایی و خانواده در شرکت پروکتر اند گمبل تقسیم شدند.
اولین تیغ خودتراش جیلت که از تیغ یکبار مصرف استفاده می کرد در سال ۱۹۰۳ معرفی شد. در سال ۱۹۳۴ جیلت مدل جدیدی با نام «آریستوکرات» (Aristocrat)، به معنی اشرافی، را ارائه کرد که سر تیغ از دسته قابل جدا شدن بود. پس از آن در سال ۱۹۴۷ مدل «سوپر اسپید» (Super Speed)، به معنی سرعت فوق العاده، را برای تیغ خودتراش معرفی کرد. این مدل در سال ۱۹۵۴ با معرفی مدل های دیگری که قادر بودند با دقت و کیفیت بیشتری اصلاح کنند، به روز شد. درجه بندی دقت این مدل ها با رنگ انتهای دسته مشخص می شد.
در سال ۱۹۵۸ اولین خودتراش قابل تنظیم تولید شد. این خودتراش امکان تنظیم تیغه را جهت اصلاح بهتر فراهم می کرد. تولید این مدل تا سال ۱۹۸۶ ادامه یافت. مدل «سرعت فوق العاده» در سال ۱۹۶۶ طراحی مجدد شد و رزین مشکی روی دسته فلزی آن را پوشش داد که تولید این مدل نیز تا سال ۱۹۸۶ ادامه یافت. مدل دیگری به نام «نک» (Knack)، به معنی استعداد، که دسته پلاستیکی بلندتری داشت از سال ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۶ تولید می شد.

محصولات جدید
ترک۲ (Trac II) اولین مدل خودتراش دوتیغه جیلت بود که در سال ۱۹۷۱ ارائه شد. جیلت ادعا کرد تیغ دوم سرعت اصلاح را افزایش و سوزش صورت را کاهش داده است. مدل اروپایی این مدل به نام GII معروف بود.
ترک۲ پلاس (Trac II Plus) مدل بعدی جیلت بود که از نوار روان کننده در بالای تیغه ها استفاده کرده بود. مدل اروپایی این مدل به نام GII Plus معروف بود.

خودتراش یکبار مصرف جیلت مدل Blue II

گود نیوز! (Good News) اولین مدل خودتراش های یکبارمصرف دو تیغه ای بود که در سال ۱۹۷۶ ارائه شد. این مدل در سه نام اوریجینال (original)، گود نیوز! پلاس (Good News! Plus) و گودنیوز! پاوت پلاس (Good News! Pivot Plus) معرفی شد.
آترا (Atra) مدل بعدی خودتراش جیلت بود که در سال ۱۹۷۷ و با سر محوری برای اصلاح بهتر گردن معرفی شد.

آترا پلاس (Atra Plus) با نوار روان کننده در بالای تیغ ها ارائه شد.

خودتراش جیلت مدل مچ تری
جیلت سنسور (Gillette Sensor) که در سال ۱۹۹۰ معرفی شد اولین خودتراش دارای تیغه هایی با قابلیت فنری بود. جیلت ادعا کرد این نوع تیغه از بریده شدن پوست هنگام اصلاح جلوگیری می کند. مدل زنانه این مدل نیز با نام Sensor for Women با تیغه ای با پهنای بیشتر ارائه شد.
سنسور اکسل (Sensor Excel) مدل بعدی خودتراش جیلت بود که در سال ۱۹۹۵ و با تعبیه لاستیکی شکاف دار بر روی سر تیغ ارائه شد. جیلت ادعا کرد این کار باعث بلند کردن موی صورت و انجام اصلاحی بهتر می شود.

بلو2 (Blue II) مدل دیگری از خودتراش های دو تیغه یک بارمصرف بود.
مچ تری (Mach۳)، اولین خودتراش سه تیغه بود که در سال ۱۹۹۸ معرفی شد. جیلت ادعا کرد این مدل زمان اصلاح را کاهش داده و همچنین در این مدل قابلیت فنری و انعطاف پذیری سر تیغه افزایش یافته است. در این مدل از نوار روان کننده آبی رنگ در بالای تیغه ها استفاده شده بود که پس از مدتی از بین می فت و نشانه ای برای زمان تعویض تیغه بشمار می رفت.

مچ تری یکبار مصرف (Mach3 disposable)، نیز از مدل های سری مچ تری بود که به بازار عرضه شد.

مچ تری توربو (Mach3 Turbo)، مدل دیگری از سری مچ تری بود که در آن ۱۰ میکروفین کارگذاشته شده بود و دسته جدید داشت. همچنین جیلت ادعا کرد که در این مدل از روان ننده بهتر و تیغه های ضد اصطکاک استفاده شده است.

مچ تری توربو چمپیون (Mach3 Turbo Champion)، مدل دیگری از سری مچ تری بود که طراحی دسته آن کمی متفاوت بود.

مچ تری پاور (Mach3Power)، مدل پیشرفته مچ تری توربو بود که قابلیت استفاده از باتری برای حرکت تیغه ها را داشت. این مدل بدون باتری نیز کار می کرد. روان کننده و میکروفین ها در این مدل مشابه مدل توربو بود ولی تیغه های این مدل با مدل نوربو متفاوت بود و جیلت ادعا کرد از پوشش جدیدی به نام پاور گلاید (PowerGlide) در روی تیغه ها استفاده کرده است.

ونوس (Venus)، مدل زنانه خودتراش های مچ تری بود که به بازار عرضه شد. امکان استفاده تیغه مچ تری با دسته مدل ونوس وجود داشت و به عکس.

ونوس دیواین (Venus Divine)، مدل زنانه خودتراش های مچ تری توربو بود.

ونوس وایبرنس (Venus Vibrance)، مدل زنانه خودتراش های مچ تری پاور بود.

ونوس امبریس (Venus Embrace)، خودتراش پنج تیغه مدل زنانه بود که در اطراف تیغه ها نوار مرطوب کننده قرار داشت.

ونوس بریز (Venus Breeze)، خودتراش سه تیغه مدل زنانه بود که در سر آن میله ژل اصلاح وجود داشت.

ونوس اسپا بریز (Venus Spa Breeze)، مشابه مدل ونوس بریز بود که میله ژل آن حاوی عطر چای سفید بود.

خودتراش جیلت مدل فیوژن پاور

تیغه قابل تعویض خودتراش مدل فیوژن

ونوس پرو اسکین مویسچر ریچ (Venus ProSkin MoistureRich)، مدل کامل شده خودتراش ونوس بریز بود که در ژانویه ۲۰۱۱ معرفی شد. در این مدل میله ژل اصلاح با ترکیب سه گانه مرطوب کننده های بادی باتر (body butter) تقویت شده بود.

بلو ۳ (Blue ۳) خودتراش های سه تیغه یک بارمصرف بود.
سنسور ۳ (Sensor 3) مدل دیگری از خودتراش های سه تیغه یک بارمصرف بود که نسبت به بلو ۳ گران تر بود.
جیلت فیوژن (Gillette Fusion)، خودتراش های پنج تیغه ای بودند که در سال ۲۰۰۶ معرفی شدند.

جیلت فیوژن پاور (Gillette Fusion Power)، مدل موتوردار جیلت فیوژن بود که با باتری کار می کرد. جیلت ادعا کرد در این مدل لغزش تیغ روی صورت آسان تر شده است.

فیوژن پاور فانتوم (Fusion Power Phantom)، در سال ۲۰۰۷ ارائه شد و در آن طراحی دسته تغییر کرده بود و رنگ آن کمی تیرهتر شده بود.

فیوژن پاور فنوم (Fusion Power Phenom)، در سال ۲۰۰۸ ارائه شد و دسته آن به رنگ آبی و نقره ای طراحی شده بود.

فیوژن پرو گلاید (Fusion ProGlide) و فیوژن پرو گلاید پاور (Fusion ProGlide Power) در ۶ ژوئن ۲۰۱۰ در آمریکای شمالی عرضه شدند. جیلت ادعا کرد تیغه ها مهندسی مجدد شده اند و نازک تر از مدل فیوژن هستند. همچنین تیغه ها با پوششی با مقاومت کم ساخته شده بودند تا بتوانند براحتی در میان مو بلغزند.

فیوژن پاور گیمر (Fusion Power Gamer)، Fusion Power Styler 5 Blade 3 Combs , نیز مدل های دیگری از ژیلت است.

ادعاهای جیلت در مورد کارایی محصولاتش همواره مورد بحث بوده است. در سال ۲۰۰۵ دادگاه منطقه ای کنتیکت، ادعاهای مطرح شده در تبلیغ خودتراش مچ تری پاور را «بی اساس و نادرست» و «اغراق آمیز» دانست. همچنین روزنامه دیلی میل ادعا کرد قیمت تولید تیغ های فیوژن تنها ۰٬۰۵ پوند است درحالیکه در بازار ۲٬۴۳ پوند فروخته می شود.

در سال ۱۹۹۹ ژیلت به عنوان یک شرکت، ارزشی معادل ۴۳ میلیارد دلار آمریکا را داشت، که از این میزان، در حدود ۱۶ میلیارد دلار آن، یعنی در حدود ۳۷٪ درصد، تنها ارزش نام تجاری ژیلت بود.

نوشتن نظر