چگونه کفش پاشنه بلند مناسب انتخاب کنیم؟

نویسنده: nyazco-com دسته بندی: Shoes News تاریخ ایجاد: 2018-01-10 تعداد بازدید: 461 نظرات: 0
چگونه کفش پاشنه بلند مناسب انتخاب کنیم؟ 
How to choose the right heel shoes?
محبوبیت کفش پاشنه بلند به سالها قبل بازمیگردد. دلیل این محبوبیت نیز افزایش قد است! خانم ها تنها با پوشیدن یک جفت کفش و بدون انجام کار اضافی دیگری، به قد دلخواه خود میرسند. در زیر، به بررسی معایب و مزایای پوشیدن کفش پاشنه بلند میپردازیم. این مقاله توسط تیم تولید محتوای فروشگاه اینترنتی نیازکو تهیه و گردآوری شده است.
تاریخ دقیق اولین استفاده از کفش پاشنه بلند مشخص نشده اما با بررسی هایی که انجام شده است، استفاده اولیه از این نوع کفش به سال 16 میلادی بازمیگردد که انسان های ثروتمند از آن استفاده میکردند. در آن زمان کفش های پاشنه بلند بر اساس قومیت، فرهنگ و طبقه اجتماعی، متفاوت از هم ساخته می شدند.
کفش هایی با پاشنه تیز، پاشنه بلند بدون بند، لژ یکسره، پاشنه ی بلند دوکی شکل و لژهای بلند، مواردی هستند که اکثر خانم ها از آنها استفاده می کنند. البته طبیعتاً استفاده از این نوع کفش آسیب هایی نیز به همراه دارد که در ادامه اشاره خواهیم کرد: 
 
• وارد شدن آسیب جدی به کمر 
هنگام راه رفتن با کفش های پاشنه بلند، تمام فشار موجود بر روی کمر است و همین امر باعث می شود که گردش خون در این نواحی به مشکل بر بخورد و فرد در ناحیه کمر و مفاصل احساس درد داشته باشد. 
 
• فشار بر روی پاشنه پا
در کفش های پاشنه بلند بیشترین فشار در ناحیه پاشنه پا میباشد که در نهایت درد شدیدی در این ناحیه ایجاد میشود.
باید دانست که این موضوع در کفش های طبی کاملا  برعکس است و تمام وزن بدن را کفش ها تحمل می کنند. زمانی که کفش پاشنه بلند پوشیده شده باشد، این وزن روی پاشنه ی کفش شدید و غیر قابل کنترل می شود.
 
• راه رفتن نا متعادل و خطرناک
حالت بدن خانم ها با پوشیدن کفش پاشنه بلند تغییر می کند. بعضی از خانم ها نمی توانند در چنین موقعیتی تعادل خود را حفظ کنند و راه رفتن برایشان به شدت سخت می شود. حتی ممکن است با از دست دادن تعادل و لغزیدن به زمین بیافتند.
پیاده روی معمولا یک ورزش خوب تلقی می شود ولی نه با کفش های پاشنه بلند! در چنین شرایطی احتمال پیچ خوردن و رگ به رگ شدن مچ پا نیز وجود دارد. همچنین ممکن است عضلات و تاندون ها هم دچار کشیدگی و التهاب شوند. 
 
• مشکلات ستون فقرات 
پوشیدن کفش پاشنه بلند باعث به هم ریختن تراز طبیعی ستون فقرات میشود و این امر باعث درد شدید در این ناحیه نیز میشود.  
 
• مشکلات ناخن پا
بیشتر خانم هایی که ناخن شصت آنها مشکل پیدا می کند، از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنند؛ پوشیدن این نوع کفش قسمت پنجه پا را تنگ میکند و به همین دلیل این مشکلات را به وجود می آورد .
اگر علاقه مند به پوشیدن این نوع از کفش ها هستید، حتما نیم نگاهی هم به توصیه پزشکان داشته باشید. آنها در این مورد کفش هایی را که پاشنه هایی حداکثر به اندازه سه سانتی متر  داشته باشند و همچنین قطر پاشنه نیز کمی زیاد باشد، توصیه میکنند. هرچه پاشنه کفش نازک باشد، فشار آن نیز بیشتر خواهد بود و کفش هایی که پنجه پای آن بسته تر باشد، از سوی پزشکان توصیه نمی شوند.

برای خرید کفش طبی زنانه و کفش چرم زنانه تبریز روی عکس کلیک کنید 

نوشتن نظر