گزارش مالی لنوو منتشر شد؛ برند چینی پس از شش سال اولین زیان خود را به ثبت رساند

نویسنده: text_none_author دسته بندی: Computer and Laptop تاریخ ایجاد: 2015-11-12 تعداد بازدید: 460 نظرات: 0
گزارش مالی لنوو منتشر شد؛ برند چینی پس از شش سال اولین زیان خود را به ثبت رساند
به نظر می رسد سه ماهه ی مالی اخیر یکی از سخت ترین فصول مالی بوده که لنوو از سر گذرانده؛ در سه ماهه ی مذکور شرکت یاد شده ۳۲۰۰ نفر از پرسنل خود را تعدیل کرده، تلفن های هوشمندی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار به تولید رسانده که فروش نرفته اند و در نهایت پس از ۶ سال گزارش مالی منتشر کرده که اعداد و ارقام آن از ضرر و زیان حکایت دارند.
برند چینی مورد بحث که یکی از اصلی ترین سازندگان کامپیوترهای شخصی و جز پنج تولید کننده ی برتر موبایل در جهان به حساب می آید برای سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۵ خود زیان خالصی ۷۱۴ میلیون دلاری را از درآمدی ۱۲.۲ میلیارد دلاری ثبت کرده.

لنوو می گوید میزان درآمدش بر اساس اعداد و ارقام موجود رشد سالانه و فصلی ۱۶ و ۱۵ درصدی داشته، اما صرف ۹۲۳ میلیون دلار برای باز تعریف ساختارها در بخش موبایل سبب شده تا این شرکت متضرر گردد.

اگرچه چینی ها به خاطر دگرگونی های واحد موبایل این روزها در وضعیت قرمز به سر می برند ولی باور دارند پس از یه سرانجام رسیدن دگرگونی ها در نیمه ی دوم سال جاری ۶۵۰ میلیون دلار در هزینه هایش صرفه جویی خواهد شد.

شواهد نشان می دهند که این روزها بهبود ساختار و پر بار نمودن سایر بخشها بیش از هر مسئله ی دیگری برای لنوو حائز اهمیت است، زیرا یکی از اصلی ترین کسب و کارهای کمپانی مذکور یعنی کامپیوترهای شخصی رو به افول می رود.

لنوو در ۱۰ فصل گذشته همواره جز برترین فروشندگان پی سی در جهان بوده و ۲۱ درصد از بازار را در اختیار داشته اما آخرین عدد و رقم هایش می گویند درآمد ۸.۱ میلیارد دلاری شان از این بازار نسبت به سه ماهه مشابه در سال گذشته افتی ۱۷ درصدی داشته.

بحث موبایل هم البته یکی از اصلی ترین چالش های برند چینی است، به این علت کسب حاشیه ی سودی منطقی و مناسب از اسمارت فون های میان رده ابداً کار آسانی محسوب نمی گردد.

فروش تلفن های هوشمند لنوو به ۱۸.۸ میلیون دستگاه رسیده که رشد سالانه و فصلی ۱۱ و ۱۶ درصدی داشته، البته با وجود چنین رشدی کسب و کار مورد اشاره از درآمدی ۱.۴ میلیارد دلاری زیانی ۲۱۷ میلیون دلاری را رقم زده.

گفتنی است لنوو برای اینکه بتواند خودش را در بازار ملتهب اسمارت فون ها بالا بکشد اقدام به خرید موتورولا از گوگل آن هم در ازا ۲.۹۱ میلیارد دلار کرد و سپس تصمیم را بر این گذاشت که این خرید را با واحد مربوطه ی خودش ادغام کند. اکنون این کمپانی می گوید ۷۰ درصد درآمد بخش موبایل از خارج از چینبه دست آمده (درآمد لنوو از بازارهای بین الملل رشدی ۱۹ درصدی داشته) و آنها باید بیش از هر زمان دیگری تمرکز خودشان را بر روی بازار میهن شان قرار دهند.

محصولاتی همچون Droid Turbo 2 و Phab Plus در کنار تغییراتی بنیادین در ساختار راه حل هایی هستند که برند ساکن سرزمین اژدهای سرخ باور دارد با تکیه بر آنها قادر خواهد بود از کسب و کار تلفن های هوشمندش ظرف ۶ ماه سود کسب کند و باید منتظر ماند و دید این مهم محقق خواهد شد یا خیر.

نوشتن نظر